Prešernova 1, 8290 Sevnica

Za odrasle

AVLOGKNJ               AUDLOG

Na portalu Audibook si  lahko člani Knjižnice Sevnica
 odslej brezplačno izposojate zvočne knjige v slovenskem jeziku.

Audibook je mobilna aplikacija, ki omogoča dostop,
 prenos in predvajanje avdio (zvočnih) knjig.

Postopek izposoje zvočnih e-knjig je preprost,
pogoj za brezplačno izposojo pa je:

- urejeno članstvo v knjižnici,
- geslo za storitev Moja knjižnica
ter
-  naložena mobilna aplikacija Audibook

(na voljo za operacijska sistema Android in iOS).

V aplikacijo se lahko prijavite s Facebook računom ali e-poštnim naslovom. Če se boste prijavili z elektronskim naslovom, si boste morali dodeliti geslo za vstop v aplikacijo.

Po prijavi iz menija v zgornjem levem kotu izberete Knjižnična izposoja (Library borrow), poiščete knjižnico, vpišete številko knjižnične izkaznice in geslo, ki ga uporabljate za storitev Moja knjižnica, ter potrdite izbiro oz. kliknete na Dodaj knjižnično izkaznico.

Knjige, ki so na voljo za izposojo, imajo v zgornjem desnem kotu simbol hišice. Knjigo si izposodite s klikom na ta gumb.

Naenkrat si lahko na eno člansko izkaznico izposodite do 5 zvočnih knjig. Rok izposoje je 14 dni. Podaljšanje ni možno, po preteku roka izposoja samodejno ugasne. Če knjigo predčasno vrnete ali poteče rok izposoje, lahko izberete nove naslove (do skupno pet izposoj).

Trenutno je za izposojo v Knjižnici Sevnica na voljo 100 različnih naslovov. Prisluhnete lahko leposlovju za odrasle ter  otroškim in mladinskim knjigam; med njimi je tudi več naslovov domačega branja. Ponujeni so naslovi slovenskih in tujih avtorjev.

Zvočne knjige, ki jih ponuja Knjižnica Sevnica, so sicer vidne tudi v katalogu Cobiss+, izposoja pa poteka samo preko mobilne aplikacije.

Več informacij o zvočnih e-knjigah in ponudbo si oglejte na povezavi audibook.app.
Navodila za knjižnično izposojo zvočnih knjig so dostopna
v videu na povezavi:

Lokacija: